دات نت نیوک


رتبه بندی این مطلب:
4.0
14493 بازديد

ماهی قباد

ماهی قباد

مشخصات ریخت شناسی ماهی قباد  

ماهی قباد یا به انگلیسی Seer fish  مانند ماهی شیر از راسته تن ماهیان است و شباهت های زیادی بین این دو ماهی وجود دارد. در بعضی از مناطق جنوب ماهی قباد را با نام ماهی غباد نام می برند. ممکن است اسم ماهی قباد جنوب را زیاد شنیده باشید و برای شما سوال پیش آید که ماهی قباد چیست، شما با مطالعه این مقاله به راحتی می توانید ماهی قباد و ماهی شیر را از هم تشخیص دهید.

ماهی قباد دارای بدنی دوكی شکل و کشیده، مقطع عرضی بيضي، فلس هاي دایره ایی كوچك، بالچه هاي كوچك، كيل ساقه دمي، ساقه دمي باريك و باله دمي هلالي شکل استدر بدن ماهی قباد کیسه شنا وجود ندارد. رنگ ماهی قباد خاکستری نقره ای با الگوی لکه های نقطه ای خاکستری رنگ در طرفین از بالا تا پایین بدن است. مشخصات ظاهری مهمترین ابزار برای تفکیک و تشخیص ماهیان در هنگام خرید است.

پراکنش ماهی قباد

ماهی قباد یک گونه مهاجر سطح زی است و در آب های ساحلی در اعماق بین 15 تا 200 متر زیست می کند. این گونه دارای مهاجرت های بین اقیانوسی است و بعضی مواقع وارد آب های گل آلود خورها نیز می شود.

اين ماهي در دسته های کوچک یافت می شود و در طول سواحل اقیانوس هند-غرب اقیانوس آرام در خلیج فارس، هند و سریلانکا تا جنوب شرق آسیا، شمال تا هنگ کنگ و همچنین خلیج واکاسا و دریای ژاپن پراکنده است. بیشترین میزان صید ماهی قباد در سواحل ایرانی خلیج فارس از آبان تا دی ماه صورت می گیرد.

صید ماهی قباد

تقریباً همه شناورها از شناورهای سبک تا سنگین می توانند به صید ماهی قباد بپردازند. این ماهی بوسيله انواع مختلفي از ادوات صيد به خصوص تور صید می شود. ماهی قباد طی صید ضمنی یا صید غیر هدف نیز صید می شود و به همین دلیل در اکثر فصول سال به خصوص در فصل زمستان در بازار ماهی جنوب به وفور یافت می شود.

انواع روش پخت ماهی قباد

ماهی قباد یکی از ماهیان پرطرفدار جنوب است. تیغ و فلس ماهی قباد بسیار کم است. گوشت ماهی قباد تقریباً صورتی رنگ است و اگر به دنبال یک ماهی گوشتی و کم استخوان هستید ماهی قباد و ماهی شیر گزینه های بسیار مناسبی هستند. ماهی قباد را به صورت سرخ کردنی، ماهی شکم پر، سبزی پلو با ماهی، کبابی، ودام و تهیه کنسرو می توانید میل نمایید. در وب سایت جوتی کالا به خوبی درباره انواع غذاهای دریایی جنوب توضیح داده شده است.

تفکیک بین ماهی قباد و ماهی شیر

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید ظاهر ماهی قباد و ماهی شیر بسیار به هم شبیه است اما با نگاه دقیق می توانید ببینید که لکه های این دو ماهی با هم تفاوت بسیار زیادی دارند. لکه های خاکستری ماهی شیر خطی است و لکه های ماهی قباد نقطه ایی است. این تفاوت به راحتی قابل تشخیص است.

ماهی شیر

 

ماهی شیر دارای لکه های خطی است

ماهی قباد

ماهی قباد دارای لکه های نقطه ایی است


ماهی قباد در جوتی کالا

شما می توانید در فروشگاه آنلاین جوتی کالا ماهی قباد را به صورت های مختلف و منطبق با سلیقه خودتان خرید نمایید. در این فروشگاه اینترنتی ماهی قباد قیمت مناسبی دارد.  ماهی قباد کامل، ماهی قباد شکم خالی، فیله و استیک ماهی قباد در جوتی کالا موجود است. متخصصان و تیم پشتیبانی جوتی کالا همه روزه در اسکله های بنادر استان بوشهر مستقر هستند تا تازه ترین و با کیفیت ترین ماهیان جنوب را به شما مشتریان عزیز عرضه نمایند. تازگی ماهی جنوب را با جوتی کالا تجربه کنید.

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

غذاهای ویکی کالا

تازه های ویکی کالا