دات نت نیوک


رتبه بندی این مطلب:
4.5
12822 بازديد

ماهی شوریده

ماهی شوریده

ریخت شناسی ماهی شوریده

ماهی شوریده یا به انگلیسی Tiger tooth croaker از ماهیان متمایل به بستر هستند و تغذیه آن ها با صدای قرچ قرچ همراه است. باله پشتی در ماهی شوریده بریدگی و شکاف دارد و باله دمی آن ها گرد است. بسیاری از شوریده ماهیان دارای سبلیک چانه ایی هستند. ماهی شوریده به دلیل کیسه شنا چند شاخه و سنگریزه های شنوایی مورد توجه است و کیسه شنای ماهی شوریده دارای ارزش تجاری است.

تولید صدا در ماهی شوریده کاملاً در ارتباط با کیسه شنا است. کیسه شنایی که به تولید صوت کمک می کند، وجود سبیلک و خط جانبی توسعه یافته ماهی شورید نشان می دهد که زیستگاه ماهی شوریده تیره و تار است و از این ابزارها برای یافتن یکدیگر کمک می نمایند. بدن ماهی شوریده کشیده و از طرفین فشرده است. بدن دارای فلس دایره ای است.

شوریده ماهیان دارای رنگ های متفاوت هستند. از رنگ نقره ایی تا قهوه ایی تیره یا سیاه در شوریده ماهیان دیده می شود. رنگ ماهی شوریده جنوب نقره ایی است. ماهی شوریده دارای اندازه کوچک تا متوسط است. ماهی شوریده در دسته های بزرگ یافت می شوند. کیسه شنا ماهیان شوریده بزرگ در کارخانه های چسپ سازی بسیار مصرف دارد.


ماهی شوریده


پراکنش ماهی شوریده

ماهی شوریده بومی اقیانوس هند، غرب اقیانوس آرام و خلیج بنگال است. این ماهیان بیشتر در مصب ها، خلیج ها و رودخانه های کدر و با شفافیت پایین یافت می شوند و دارای زیستگاه های تاریک هستند.

صید ماهی شوریده

ماهی شوریده توسط تورهای ترال کف و انواع بزرگتر توسط تورهای گوش گیر کف صید می شوند. فصل صید ماهی شوریده در ماه های سرد خلیج فارس است، اما به صورت صید ضمنی در دیگر فصول سال نیز صید می گردد.

انواع روش پخت ماهی شوریده

ماهی شوریده شکم پر معروف ترین ماهی شکم پر جنوب است. این ماهی گوشتی است. ماهی شوریده دارای تیغ و فلس متوسط است. ماهی بسیار خوشمزه و محبوبی است. با ماهی شوریده می توان ماهی شکم پر، ماهی سرخ کردنی، سبزی پلو با ماهی و قلیه ماهی پخت نمود.

ماهی شوریده در بارداری

اگر به دنبال پاسخ به این سوال هستید که ماهی شوریده جیوه دارد یا خیر و یا اینکه مصرف ماهی شوریده در دوران بارداری چگونه است، بایستی به این نکته توجه نمایید که پاسخ به این سوالات مستلزم آزمایش است و بسته به زیستگاهی که ماهی در آن زندگی می کند غلطت جیوه و یا هر فلز سنگین دیگر کاملاً متفاوت است. اما به صورت کلی خانم های باردار بایستی در مصرف ماهی دقت نمایند و کمتر از 340 گرم ماهی در هر هفته مصرف نمایند و ماهیانی که خرید می نماید از مناطق غیر آلوده تهیه کنند.

ماهی شوریده تقلبی

ماهی شوریده به دلیل محبوبیت بالا به صورت تقلبی فروخته می شود که خریدار بایستی در خرید این ماهی دارای شناخت و آگاهی باشد. متاسفانه بسیاری از افراد سودجو به جای ماهی شوریده ماهی ماهیانی مانند ماهی کریشو یا ماهی حسون با قیمت ماهی شوریده و تعدادی نیز ماهی میش یا میش ماهی را به نام ماهی شوریده یا ماهی شوریده هندیجان به فروش می رسانند.

ماهی شوریده جوتی کالا

اگر به دنبال خرید ماهی شوریده هستید، جوتی کالا همراه شماست. با مراجعه به وب سایت جوتی کالا و خرید ماهی شوریده، ماهی شوریده با کیفیت و اصل را دریافت نمایید. در این فروشگاه آنلاین فروش آبزیان و انواع محصولات دریایی، ماهی و میگو تازه و با کیفیت به دست شما مشتریان خواهیم رساند.

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

غذاهای ویکی کالا

تازه های ویکی کالا