دات نت نیوک


رتبه بندی این مطلب:
4.4
11704 بازديد

ماهی سرخو

ماهی سرخو

ریخت شناسی ماهی سرخو

ماهی سرخو یا به انگلیسی Red Snapper از مهمترین ماهیان خوراکی در دریاهای مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری محسوب می شوند. این ماهی تا حد کمی طویل و از دو پهلو فشرده است. ماهی سرخو دارای بدنی سنگین با باله پشتی مداوم و پیوسته است. بدن این ماهی کاملاً از فلس شانه ایی پوشیده است. سر ماهی سرخو حالت مثلثی دارد و دهان این ماهی قابل بیرون زدگی است.

ماهی سرخو شکارچی است و معمولاً در شب فعالیت می کند. عمدتاً از موجودات زنده کفزی از جمله سخت پوستان تغدیه می کند.

سرخو ماهیان دارای رنگ های روشن از قرمز روشن تا زرد و تا آبی رنگین کمانی هستند. عمده سرخو ماهیان دارای الگوی رنگی خال خالی، خطوط و یا اشکال دیگر هستند.

بایستی توجه داشته باشید که ماهی سرخو صبیتی نیست، در واقع ماهی سرخو و ماهی صبیتی با هم تفاوت های بسیار زیادی دارند.


ماهی سرخو

پراکنش ماهی سرخو

ماهی سرخو بیشتر در مناطق صخره ایی و سواحل نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری پراکنده هستند. این ماهی دارای قدرت سازگاری بالایی است و از گونه های تجاری مهم در خلیج فارس، اقیانوس اطلس جنوبی و خلیج مکزیک است. ماهی سرخو در سازه های مصنوعی مانند صخره های مرجانی مصنوعی و کشتی های مغروق به فراوانی یافت می شود.

صید ماهی سرخو

صید ماهی سرخو در خلیج فارس در فصل سرما صورت می گیرد. ماهی سرخو نیز مانند سایر ماهیان به صورت ضمنی نیز صید می گردد.

انواع روش پخت ماهی سرخو

طعم گوشت ماهی سرخو جنوب بسیار خوشمزه و معطر است. ماهی سرخو دارای تیغ و فلس تقریباً زیادی است که در هنگام پخت به راحتی از گوشت ماهی جدا می شود. ماهی سرخو جهت پخت قلیه ماهی و مجبوس ماهی بسیار مناسب است.

ماهی سرخو تقلبی

ماهی سرخو همانطور که از نام او پیداست سرخ رنگ می باشد، اما نه هر سرخی سرخو است و نه هر گردی گردو است. متاسفانه ماهیان درجه چندم شیلاتی که قرمز رنگ هستند را به جای ماهی سرخو به فروش می رسانند. ماهی گین از جمله ماهیان است که به صورت تقلبی به جای ماهی سرخو به فروش می رسانند، به دلیل اینکه ظاهری قرمز رنگ دارد.

ماهی سرخو جوتی کالا

جوتی کالا رضایت مشتری را در اولویت کاری خود قرار داده است و ماهیان اصیل و با کیفیت را به شما عرضه می دارد. ماهی سرخو از جمله ماهیانی است که به دلیل محبوبیت بالا مورد توجه مشتریان جوتی کالا قرار گرفته است و تیم پشتیبانی ما در تلاش است تا با عرضه ماهی سرخو اصلی رضایت شما مشتریان عزیز را جلب نماید.

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

غذاهای ویکی کالا

تازه های ویکی کالا