دات نت نیوک


رتبه بندی این مطلب:
4.2
34402 بازديد

سایز میگو و انواع سایزبندی میگو

سایز میگو و انواع سایزبندی میگو

سایز میگو و انواع سایزبندی میگو

در صنعت شیلات و صنایع غذایی دریایی جهان، میگو با سایز به فروش می رسد. اعداد هر سایز حاوی اطلاعات بسیار مفیدی هستند که به شما مشتریان عزیز جوتی کالا در خرید میگو بسیار کمک می نماید.
اگر توجه نموده باشید در فروشگاه های فروش میگو و دستور پخت میگو از اصطلاحاتی مانند میگو 30-40 استفاده می شود، 30-40 یعنی چه و این اعداد و ارقام حاوی چه اطلاعاتی است؟


سایز میگو و سایزبندی میگو


با جوتی کالا همراه باشید تا با سایز و سایزبندی میگو آشنا شوید

کشور های مختلف دنیا از مقیاس های متفاوتی برای شمارش و سایزبندی میگو استفاده می کنند، بعضی کشور ها از مقیاس تعداد میگو در پوند و بعضی کشور ها از مقیاس تعداد میگو در کیلوگرم استفاده می کنند. در هر دو مقیاس دو عدد وجود دارد، یک عدد کوچک و یک عدد بزرگ، در این مقاله از سایز 30-40 برای توضیح سایزبندی میگو استفاده می کنیم.
برای مثال در سایز 30-40 عدد کوچک 30 است و عدد بزرگ 40، معنی این اعداد چیست؟منظور از سایز 30-40 این است که بین 30 تا 40 عدد از میگویی که در بسته بندی وجود دارد، 1 کیلوگرم وزن دارد. ممکن است 30 عدد میگو 1 کیلوگرم باشد، ممکن است 31 عدد میگو یک کیلو گرم باشد و الی آخر تا اینکه ممکن است 40 عدد میگو 1 کیلو گرم باشد. بسیار پر واضح است که هرچه تعداد کمتری میگو به وزن یک کیلوگرم برسد، میگو درشت تر است و هر چه میگو درشت تر باشد قیمت آن بیشتر است.
به عبارت دیگر اگر 30 عدد میگو وزن یک کیلوگرمی داشته باشد، میگو درشت تر است تا اینکه 40 عدد میگو به وزن یک کیلو گرم برسد. در سایز 30-40 اگر 35 عدد میگو یک کیلوگرم باشد این یک سایز استاندارد و مورد قبول همگان است. همین روال در دنیا برای همه سایز ها استفاده می شود.

در سایزبندی میگو از اصطلاحات دیگری مانند U10، U12، U15 و U21 نیز استفاده می شود. این U به چه معنا است؟

U حرف اول واژه Under به معنی زیر است. به عبارت دیگر سایز U10 یعنی زیر 10 عدد میگو یک کیلوگرم است. ممکن است 10 عدد میگو 1 کیلوگرم باشد، ممکن است 9 عدد میگو یک کیلو گرم باشد و الی آخر، هرچه تعداد کمتری میگو به وزن یک کیلوگرم برسد، میگو درشت تر است. U10 درشت ترین سایز میگو است. سایز U10 هم در سایزبندی میگو با سر و هم میگو بی سر مورد استفاده قرار می گیرد. میگوهای با سایز U از گرانترین و پرطرفدارترین میگوها هستند که در اصطلاح عامیانه به عنوان شاه میگو شناخته می شوند.


میگو سایز درشت


up اصطلاح دیگری است که برای سایزبندی میگو مورد استفاده قرار می گیرد

برای مثال سایز 1100 up را شاید شنیده باشید. Up به معنی بالا است و در این سایز بندی که در میگو های بی سر و پوست مورد استفاده قرار می گیرد، بالای 1100 عدد میگو به وزن یک کیلوگرم می رسد و این سایز ریزترین سایز میگو است. اما بسیار کم یاب است و فروش آن به صورت تجاری غیر معمول است.

1 نظر در مطلب "سایز میگو و انواع سایزبندی میگو" ثبت شده است

امیر

اطلاعات مفیدی بـود ... 👍

مـمـنـون ...

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

غذاهای ویکی کالا

تازه های ویکی کالا