رتبه بندی این مطلب:
4.0
486 بازديد

بنویسید ماهی، بخوانید معجزه

بنویسید ماهی، بخوانید معجزه

دریاها و اقیانوس ها بزرگترین داروخانه طبیعی جهان هستند!

شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که دانشمندان و پژوهشگران، از دریاها و اقیانوس‌ها به‌عنوان بزرگ‌ترین داروخانه طبیعی جهان یاد می‌کنند و معتقدند که موجودات دریایی نظیر ماهی و میگو، حاوی مواد بیواکتیو با خواص دارویی بسیار بالا ازجمله خواص ضد سرطانی، ضد میکروبی، ضد قارچی، جوان‌سازی و سلامت پوست و مو می‌باشند.در ادامه این مقاله به بررسی و پاسخ سوال  چرا ماهی باید وارد رژیم غذایی ما شود می پردازیم

خوشبختانه ایران توسط پهنه‌های آبی مهم جهان شامل خلیج‌فارس، دریای عمان و دریای خزر احاطه‌ شده است. از آنجایی‌که این پهنه‌ها دارای شرایط خاص اکولوژیکی هستند، درنتیجه آبزیانی که در این اکوسیستم‌ها زندگی می‌کنند برای بقای خود دارای تمهیداتی ازجمله ترکیبات و مواد بیواکتیو با خواص منحصر به فرد می باشند تا بتوانند با این شرایط ویژه و سخت اکولوژیکی سازگار شوند. بنابراین دریاهای ایران به خصوص خلیج فارس داروخانه ای طبیعی هستند.

نتایج تحقیقات وسیع در این زمینه نشان داده است که مصرف منظم غذاهای دریایی می‌تواند ما را از مزایای این داروخانه طبیعی بهره‌مند سازد. آیا می‌دانستید که سرانه مصرف ماهی در دنیا ۲۰ کیلوگرم است، درحالی‌که در ایران فقط 10 کیلوگرم یعنی نصف میزان استاندارد جهانی است؟

با توجه به مزایا و خواص غذاهای دریایی ازیک‌طرف و سرانه مصرف پایین ماهی در ایران، تیم علمی جوتی کالا به قلم خانم دکتر سیما راهی بر آن شد که خواص دارویی و سلامتی منابع غذایی مفید دریایی را به تفکیک بررسی کند. امید است که با اطلاع رسانی درست و آگاهی سازی عمومی گامی در اصلاح و تغییر شیوه زندگی مردم کشورمان برداریم. با جوتی کالا بزرگترین فروشگاه ، فروش آنلاین ماهی و میگو همراه باشید.

 

 

ماهی در رژیم غذایی

 

 

اهمیت مصرف منظم غذاهای دریایی نظیر ماهی 

در ابتدا خواص ماهی در برنامه غذایی که توسط منابع علمی معتبر تأیید شده است را بیان می‌نماییم. ماهی حاوی مقادیر بالایی از مواد مغذی مهم است، ماهی مجموعه ای غنی از مواد غذایی مفید است که بدن اکثر انسان‌ها از آن نظر دچار فقر فراوان است. این مواد شامل پروتئین‌های باکیفیت بالا، ید، انواع ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی است.

ماهیان چرب سالم تر هستند

جالب اینجاست که ماهیان چرب نظیر تن ماهی ها اغلب سالمتر بنظر می رسند. زیرا غلظت مواد مغذی در این ماهیان بر پایه چربی بیشتر است. یکی از این مواد ویتامین   Dاست که یک ماده مغذی محلول در چربی می باشد. فقر ویتامین D در ایران بسیار شایع است. ماهیان چرب همچنین حاوی مقادیر بالای امگا 3 هستند، که برای عملکرد بهینه بدن و مغز بسیار نقش حیاتی ایفا می کنند و بشدت با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها در ارتباط می باشند.

مصرف ماهی خطر حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد

سکته قلبی و مغزی دو مورد از متداول ترین دلایل مرگ زودرس در جهان هستند. ماهی یکی از سالمترین غذاها برای قلب است. تحقیقات بسیاری نشان داده اند که افرادی که به طور منظم در برنامه غذاییشان ماهی استفاده می کنند، به میزان‌کمتری در معرض خظرات حمله قلبی و سکته مغزی و مرگ‌ بر اثر بیماری های قلبی می باشند. دانشمندان معتقدند که گونه های ماهیان چرب مانند تن ماهیان، بدلیل داشتن میزان بالای امگا 3، حتی برای سلامت قلب مفید هستند. مصرف ماهی حداقل یک وعده در هفته باعث کاهش خطر سکته قلبی و مغزی می شود.

ماهی حاوی مواد مغذی حیاتی در طول رشد و نمو جنین و نوزاد می باشد

اسید چرب امگا 3 برای رشد و نمو، خصوصاً رشد و نمو مغز و چشم ها بسیار ضروری است. به همین دلیل، متدوال است که خانم های باردار و شیرده بایستی بمیزان کافی امگا 3 را دریافت کنند. اگرچه برخی از ماهیان دارای غلظت بالای جیوه هستند که برای رشد و نمو مشکل زا هستند. بنابراین خانم های باردار باید کمتر از ۳۴۰ گرم در هفته ماهی مصرف کنند. آن ها همچنین باید از مصرف ماهیان خام و پخته نشده پرهیز نمایند، زیرا ممکن است حاوی میکروارگانیسم هایی باشد که می تواند به جنین آن ها آسیب برساند.

مصرف ماهی سلامت مغز را تقویت می کند

عملکرد مغز اغلب با افزایش سن و روند پیری کاهش می یابد. اگرچه کاهش عملکرد مغز با افزایش سن بطور خفیف طبیعی است، اما بیماری های جدی عصبی مانند آلزایمر نیز وجود دارند. بسیاری از مطالعات میدانی نشان‌ می دهند که نرخ کاهش عملکرد مغزی در افرادی که ماهی بیشتری مصرف می کنند، کندتر است. نتایج مطالعات همچنبن‌ ثابت کرده است که افرادی که هر هفته ماهی مصرف می کنند، ماده خاکستری بیشتری به عنوان بافت اصلی عملکردی مغز در بخش هایی از مغز که حافظه و احساسات را تنظیم می کنند، دارند.

مصرف ماهی کمک به جلوگیری و درمان افسردگی می نماید

افسردگی یک وضعیت شایع روانی است. غم و اندوه، کاهش انرژی و از دست دادن علاقه به زندگی و فعالیت ها از نشانه های آن می باشد. درحال حاضر افسردگی یکی از بزرگترین مشکلات بهداشت جهانی است. مطالعات ثابت کرده اند که افرادی که مرتباً مصرف ماهی دارند، بسیار کمتر در معرض افسردگی قرار می گیرند. همچنین آزمایشات کنترل شده متعددی نشان دادند که اسیدهای چرب امگا 3 می توانند با افسردگی مبارزه کرده و اثرات داروهای ضد افسردگی را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. مصرف ماهی و اسیدهای چرب امگا 3 همچنین ممکن است به بهبود شرایط روانی مثل اختلال دوقطبی نیز کمک نماید.

ماهی منبع غنی از ویتامین ها است

ماهی منبع غنی از ویتامین D است. ویتامینDدربدن مانند هورمون های استروئیدی عمل می کند. افراد زیادی دارای فقر این ویتامین مهم هستند. ماهی و فرآورده های آن مهمترین منابع ویتامینD  می باشند. ماهیان چرب مثل ماهی تن بالاترین میزان‌ ویتامین D را دارا هستند. اگر شما به اندازه کافی آفتاب نگیرید یا در برنامه غذاییتان به طور منظم‌ از ماهی استفاده نکنید، حتما باید از مکمل های ویتامین  Dاستفاده نمایید.

کاهش خطر بیماری های خود ایمنی

کاهش خطر بیماری های خود ایمنی از دیگر مزایای مصرف ماهی است. بیماری های خود ایمنی مانند دیابت نوع 1 زمانی رخ می دهند که سیستم ‌ایمنی بدن شما به اشتباه به بافت های سالم‌ حمله کند و آن ها را ازبین ببرد. مطالعات متعددی، مصرف امگا 3 یا روغن ماهی را با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 1 در کودکان و نیز نوعی دیابت خود ایمنی در بزرگسالان مرتبط می کند.

جلوگیری از بیماری آسم در کودکان

مصرف ماهی تا حدودی به جلوگیری از بروز آسم در کودکان کمک می کند. آسم یک بیماری شایع است که با التهاب مزمن مجاری هوایی مشخص می شود. نرخ ابتلا به این بیماری طی چند دهه اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. مطالعات نشان داده مصرف منظم‌ ماهی خطر ابتلا به این بیماری را تا ۲۴% در کودکان کاهش داده است.

تقویت بینایی در سنین بالا

مصرف ماهی از بینایی شما در سنین بالا محافظت می کند. Age-related macular degeneration (AMD) یکی از دلایل اختلالات بینایی یا نابینایی است که در سنین بالا رخ می دهد. بسیاری از تحقیقات نشان دادند که مصرف ماهی و اسید چرب امگا 3، خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.

بهبود کیفیت خواب

مصرف منظم ماهی باعث بهبود کیفیت خواب می شود. اختلالات خواب در سرتاسر جهان بسیار شایع شده اند. بسیاری از محققین معتقدند که یکی از دلایل این اختلال کمبود ویتامین D می باشد. در مطالعه ۶ ماهه که برروی ۹۵ مرد میانسال صورت گرفت، ثابت شد که مصرف سه وعده ماهی در هفته باعث بهبود کیفیت خواب و عملکرد روزانه میانسال ها می شود.

پس از دانستن خواص فراوان مصرف ماهی و باتوجه به در دسترس بودن و آموزش نحوه پخت و پز ماهی و میگو در فروشگاه آنلاین جوتی کالا بزرگترین سایت در زمینه فروش اینترنتی ماهی و میگو تازه، اهمیت قرار دادن ماهی در برنامه غذایی هفتگی خانواده امری بدیهی بنظر می رسد. از مصرف ماهی و میگو غافل نشوید. فروشگاه آنلاین جوتی کالا انواع ماهی و میگو تازه را با کمترین قیمت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهد تا به دلیل عدم مصرف ماهی و میگو دچار هیچ گونه بیماری و عارضه ای نشوید.

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

این مقالات را حتماً بخوانید

سلامت انسان و محیط زیست دریایی

اخبار ویکی دریا را دنبال کنید